Upozornění na lymeskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu

Vážení rodiče,

tímto článkem Vás nechci strašit ani psát hororové události o klíšťové encefalitidě či borelióze. Jen vnímám jako nutnost se blíže zmínit o tomto tématu z toho důvodu, že jsem jako zdravotník na táboře vytahovala nejedno klíště. Berte to prosím jako upozornění!
 

Mít přisáté klíště je nebezpečné tím, že se dítě může nakazit  lymskou boreliózou nebo výše zmíněnou klíšťovou encefalitidou. Proto je nutné po dobu několika týdnů po nalezení klíštěte ve větší míře věnovat pozornost místu přisátí klíštěte a také zdravotnímu stavu dítěte. Pokud se Vám v této oblasti něco nezdá nebo se vyskytne u některý z níže uvedených příznaků, je nutné navštívit lékaře a upozornit ho na přisáté klíště a příznaky, které máte.

U nakažení lymeskou boreliózou se objevuje typické zarudnutí na kůži, které se léčí nasazením antibiotik. Klíšťová encefalitida však začíná nenápadně příznaky podobnými viróze, které potom na krátkou dobu dokonce spontánně ustoupí. Pokud se následně viru klíšťové encefalitidy podaří překonat bariéru mezi krví a mozkem, objeví se projevy zánětu centrálního nervového systému, např. dvojité vidění, horečky se závratí a zvracením, nebo třes rukou apod. proti původci této nemoci neexistuje účinný lék, pouze prevence - očkování.
(Zdroj: AVENIER, www.ockovacicentrum.cz)
 
Je téměř měsíc po táboře, ale projevy obou infekcí se většinou projeví s odstupem několika týdnů. Buďte proto ostražití! 
 
Vše dobré přeje vedoucí Olča

 

Dětský klub Pecka

 

... VHODNÁ ALTERNATIVA TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU PRO PÁTEČNÍ ODPOLEDNE...

 

Našim cílem je rozvíjet v dětech osobnost, jejich tvůrčí schopnost. Také se snažíme mezi dětmi vytvořit přirozenou partu kamarádů a rozšířit vazby v okruhu svých vrstevníků. Samozřejmostí je naučit děti mnohým praktickým věcem do života!

 

Klub Pecka je neziskovou organizací pracující při sboru Bratrské jednoty baptistů v Suchdole nad Odrou, jejímž cílem je naplnit volný čas dětí různými sportovními,kreativními a jinými zábavnými činnostmi. S dětmi, ve věku od 6 do 15 let, se scházíme pravidelně v 16:00 hod, každý pátek na dvou a půl hodinové schůzky v naší klubovně. 

Náplní našich setkání je si společně užít hodně legrace, utužit stará přátelství a navázat nová, hrát hry všeho druhu. Na našich setkáních si také nenásilnou formou povídáme o našem Stvořiteli.

Společně chodíme na výlety do přírody nebo navštěvujeme jiná místa jako je kino, bazény, bowling, muzea a mnohá další...

Během letních prázdnin pořádáme již tradičně stanový tábor na 14 dní - podrobné informace naleznete v sekci TÁBOR.

 

NÁSTĚNKA

Přihlášky - Tábor 2019

Zdravím rodiče i děti :)  V sekci Tábor je již k dispozici ke stažení přihláška. Také k dostání osobně na páteční schůzce.

Oznámení

Vážení rodiče, Peckaři,... je mou nemilou povinností oznámit, že dne 1.2. a 1.3. Pecka NEBUDE! Důvodem jsou pololetní a jarní prázdniny. Ostatní pátky Pecka běží jak jste zvyklí :)  

Fotky z chaty

WooHoo :D Ve fotogalerii si můžeš prohlédnou fotky z podzimní chaty, kterou jsme pořádali ve spolupráci s vedoucími Dorostu a Light Upu. Byla To další skvělá akce, na které jsme si zazpívali, zadováděli a nasmáli, parádně najedli a...moc nenaspali ;))) Díky Vám a především díky našemu Pánu za...

Biblický verš pro rok 2019

 

Hospodin, Váš Bůh, bojuje za Vás.

(Český ekumenický překlad Bible, Jozue 23:10)"