DUCHÁČE

Ducháče jsou naše duchovní půlhodinovky. Protože jsme křesťanský klub, máme v našem programu vyhrazenou dobu, kdy se rozdělíme na starší a mladší a odděleně si povídáme o Bohu. Duchovní programy jsou dělány nenásilnou formou, že je mohou poslouchat a jistě jim budou rozumět i nevěřící děti, nemějte proto z toho strach.  

U starších se budeme dotýkat téma, které je pro dospívající mládež velmi aktuální. Autor Richard L. Pratt se v knize "Najdi svou důstojnost" zabývá základními otázkami: „Kdo vlastně jsme? Jak sami sobě rozumíme? Čím se můžeme stát v budoucnu?“ Společně se zamyslíme nad tématem, co znamená, když se o člověku hovoří jako o Božím obrazu, jak můžeme porozumět Božím záměrům s naším životem, proč se vůbec zabývat hodnotou a důstojností člověka.

U mladších půjdeme po stopách biblických žen, které svou vírou, statečností a oddaností Bohu mohou být příkladem mnohým znás!

 

Modlitební předměty

  • Děti - nové děti, prvňáčci, silné vztahy a dobrý kolektiv
  • Vedoucí - kolektiv, zapálení, jednota týmu, nápady a realizace
  • Ducháče - duchovní oslovení, důvěra
  • Rodiče - důvěra, rozhovory
  • Kolektiv a vztahy spolu navzájem napříč věku, skupinky
  • Ochrana zdraví před úrazy na našich schůzkách i výletech
  • Tábor - přípravy, počasí a jistě i nálada

 

Dětský klub Pecka

 

... VHODNÁ ALTERNATIVA TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU PRO PÁTEČNÍ ODPOLEDNE...

 

Našim cílem je rozvíjet v dětech osobnost, jejich tvůrčí schopnost. Také se snažíme mezi dětmi vytvořit přirozenou partu kamarádů a rozšířit vazby v okruhu svých vrstevníků. Samozřejmostí je naučit děti mnohým praktickým věcem do života!

 

Klub Pecka je neziskovou organizací pracující při sboru Bratrské jednoty baptistů v Suchdole nad Odrou, jejímž cílem je naplnit volný čas dětí různými sportovními,kreativními a jinými zábavnými činnostmi. S dětmi, ve věku od 6 do 15 let, se scházíme pravidelně v 16:00 hod, každý pátek na dvou a půl hodinové schůzky v naší klubovně. 

Náplní našich setkání je si společně užít hodně legrace, utužit stará přátelství a navázat nová, hrát hry všeho druhu. Na našich setkáních si také nenásilnou formou povídáme o našem Stvořiteli.

Společně chodíme na výlety do přírody nebo navštěvujeme jiná místa jako je kino, bazény, bowling, muzea a mnohá další...

Během letních prázdnin pořádáme již tradičně stanový tábor na 14 dní - podrobné informace naleznete v sekci TÁBOR.

 

NÁSTĚNKA

Začínáme!

I letos se můžeš těšit z pravidelných setkání s Peckou! Startujeme v pátek 5.10., sraz ve sboru BJB v 16:00. Na první Pecku není třeba se nijak speciálně vybavovat... vystačíš si s psacími potřebami, šátkem a pořádnou dávkou úsměvu no a taky si nezapomeň doma domluvit vycházky do 20:00 hod...

Upozornění na lymeskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu

Vážení rodiče, tímto článkem Vás nechci strašit ani psát hororové události o klíšťové encefalitidě či borelióze. Jen vnímám jako nutnost se blíže zmínit o tomto tématu z toho důvodu, že jsem jako zdravotník na táboře vytahovala nejedno klíště. Berte to prosím jako upozornění!   Mít přisáté...

Prázdniny v plném proudu

Ahoj peckaři, peckařky a milí rodiče! Už nám zbývá pouhých pár týdnů do tábora...jestli to počítáte stejně jako já, tak víte, že jsme nakousli čtvrtý týden a do tábora nám tedy zbývá přesně 26 dní:) Juchůůů! Nejvyšší čas Vás informovat o odjezdu, návštěvím dnu a dalších cenných informacích. Ve...

Biblický verš pro rok 2018

 

"Od dětství znáš svatá Písma, která ti mohou dát moudrost ke spasení, a to vírou v Krista Ježíše. Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti,aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu.   

(Český ekumenický překlad Bible, 2.Timoteovi 3:15-17)"